5 پرسش و پاسخ در مورد مرمت فرش

دسته بندی ها
دسته‌ها
در حال مرمت فرش

آسیب دیدن فرش می‌تواند شما را کمی نا امید کند. اما اگر متوجه شدید که فرشتان تاب برداشته یا نخ‌نما شده است یا روی آن قسمت‌های سوختگی یا حاشیه‌های آسیب دیده مشاهده کردید، نا امید نشوید. یک متخصص مرمت فرش می‌تواند به شما کمک کرده و آسیب‌های آن را با زحمت و هزینه‌ای کمتر از عوض کردن فرش برایتان برطرف کند. در این قسمت، کارشناسان مرمت فرش به چند پرسش رایج در مورد مرمت فرش پاسخ داده‌اند که قالیشویی طُرّه آن را برایتان منتشر کرده است.

تصویری از ترمیم فرش
مرمت فرش

پنج پرسش و پاسخ در مورد مرمت فرش

  • فرش من کمی تاب خورده و تا برداشته است. می‌توانم برای آن کاری کنم؟

اگر متوجه شدید که فرشتان تاب برداشته یا تا خورده، نیازی به خرید فرش جدید نیست. در عوض می‌توانید از یک متخصص حرفه‌ای مرمت فرش کمک بخواهید تا فرش را به حالت اصلی آن برگرداند.

مرمت فرش
مرمت فرش
  • آیا امکان مرمت حاشیه آسیب دیده فرش وجود دارد؟

گاهی اوقات، ممکن است حاشیه‌های فرش آسیب ببینند. این اتفاق هم نامطلوب است و هم خطرناک، زیرا می‌تواند باعث شود پای افراد به آن گیر کرده و زمین بخورند. یک متخصص مرمت فرش می‌تواند این مشکل را برایتان برطرف کند که مرمت آن موجب افزایش عمر فرش می‌شود.

ترمیم حاشیه فرش
ترمیم حاشیه فرش
  • روی فرش فرورفتگی ایجاد شده است. آیا این آسیب دائمی است؟

نه! این‌طور نیست. اثاثیه‌های سنگین یا سایر اجسام می‌توانند روی فرش فرورفتگی‌های عمیقی ایجاد کنند که پس از جابجایی آن اثاثیه، برطرف کردنشان کمی پرزحمت است. برای فرورفتگی‌های کوچک می‌توانید قسمت فرورفته را با یک مکعب یخ مرطوب کنید و سپس آن قسمت را صاف کرده و به حالت قبل بازگردانید. استفاده از اتوبخار نیز می‌تواند به شما برای برطرف کردن فرورفتگی کمک کند. با این حال، اگر فرورفتگی عمیق‌تر از این حرف‌ها بود، بهتر است برای برطرف کردن آن با یک متخصص مرمت فرش تماس گرفته و مشورت کنید یا از آن‌ها بخواهید آن را برطرف کنند.

فرورفتگی ایجاد شده در فرش
فرورفتگی ایجاد شده در فرش
  • قسمتی از فرش سوخته است. می‌توانم آن را برطرف کنم؟

این مورد به میزان سوختگی بستگی دارد. اگر آثار سوختگی چندان بزرگ نباشند، می‌توانید آن را با وصله زدن برطرف کنید. در بیشتر وقت‌ها، شرکت‌های مرمت فرش ممکن است تکه‌هایی از فرش زیر اثاثیه را برای وصله استفاده کنند. پس از انجام این کار، وصله باید تقریباً ناپیدا باشد.

وصله برای ترمیم فرش سوخته
وصله برای ترمیم فرش سوخته
  • روی فرش یک نخ شل پیدا کرده‌ام. آیا این قضیه مهم است؟

بله. یک نخ شل شده شاید یک مسئله بزرگ به نظر نیاید، اما اگر به آن توجه نکنید، می‌تواند به ریش‌ریش شدن فرش منجر شود. هر گاه روی فرش یک نخ شل مشاهده کردید، مانند نخ شلی که روی لباس‌های خود می‌بینید، آن را با نوک قیچی بچینید تا فرشتان ریش‌ریش نشود. علاوه بر این، اگر مشکل کمی پیچیده‌تر بود، می‌توانید با یک شرکت متخصص مرمت فرش تماس بگیرید تا آن را برایتان برطرف کند و جلوی آسیب بیشتر به فرش گرفته شود.

روش چیدن سرنخ فرش
چیدن سرنخ فرش

قالیشویی طُرّه

قالیشویی طُرّه در این پست خود چند راه ساده برای مرمت فرش را برایتان توضیح داده است. انجام برخی از امور مربوط به مرمت فرش در منزل کار چندان سختی نیست، اما در برخی موارد ممکن است به کارهای حرفه‌ای فرش نیاز شود که دیگر از توان و امکانات شما خارج است. در چنین مواردی فقط یک شرکت قالیشویی  و مرمت حرفه‌ای می‌تواند این کار را به‌خوبی انجام دهد. قالیشویی طُرّه آماده است تا انواع خدمات مربوط به فرش از جمله همین ترمیم فرش را برای مشتریان خود فراهم کند.

برای آگاهی از خدماتی که ارائه می‌دهیم، به بخش خدمات مراجعه کنید. برای رزرو اینترنتی یک وقت قالیشویی می‌توانید به بخش سفارش آنلاین مراجعه کنید و برای مطلع شدن از قیمت خدمات ما بخش تعرفه قالیشویی را مشاهده کنید. در صورت نیاز به هر گونه مشاوره یا اطلاعات بیشتر می‌توانید با مراجعه به بخش تماس با ما با کارشناسان ما مشورت کنید.

تصویری از قالیشویی طُرّه
قالیشویی طُرّه

لینک مقاله منبع:

http://ezinearticles.com/?5-FAQs-About-Carpet-Repair&id=7904882

قالیشویی طره
قالیشویی طره

قالیشویی طره با پشتوانه سه نسل تجربه ،انواع خدمات قالیشویی ، مرمت فرش دستباف ،دارکشی ، لکه بـرداری و ارائه می نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *