یک قالیشویی حرفه ای چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

دسته بندی ها
دسته‌ها
ویژگی قالیشویی - طره

فرش های تمیز، کلید راحتی و آرامش در خانه هستند. علاوه بر مولفه زیبایی شناختی، چنین محصولاتی مسئولیت ایمنی حضور در اتاق را نیز بر عهده دارند. اغلب، میکروب ها و باکتری های زیادی در فرش هستند، بنابراین تازگی و تمیزی آن باید در اولین فرصت صورت گیرد.

راه حل ایده آل برای این امر، تماس با یک قالیشویی مطمئن است که خدمات با کیفیتی را ارائه می دهد. کسانی که برای اولین بار با چنین روشی مواجه می شوند، باید تحقیقات گسترده ای انجام دهند. آنها باید بفهمند خدمات شرکت قالیشویی چیست، چگونه انجام می شود و چه مزایایی دارد؟ همچنین باید با ویژگی های قالیشویی خوب آشنا شوند.

وظایف قالیشویی شامل چه مواردی می باشد؟

اینکه دقیقا چه کاری در حین نظافت انجام می شود، بستگی به نوع فرش های شما و نوع لکه های روی آنها دارد. با این حال برخی از فرآیندهای کلی که اکثر خدمات قالیشویی انجام می دهند، یکسان هستند. در واقع وظایف و خدماتی وجود دارند که یک شرکت قالیشویی، ملزم به ارائه آنها می باشد. به طور کلی، این وظایف در چهار بخش زیر تقسیم می شوند.

• قبل از هر چیز، شرکت قالیشویی باید به محل مشتری مراجعه کرده و فرش ها را تحویل بگیرد. در هنگام تحویل گرفتن فرش از مشتری، باید رسید معتبر ارائه شده و قراردادهای مالی نیز تایید شوند. همچنین، پس از پایان کار، شرکت باید فرش های شسته شده را بعد از هماهنگی با مشتری، در منزل تحویل دهد.

• دومین مورد، جارو برقی خشک کشیدن است. در این روش اغلب از یک جارو برقی پرقدرت استفاده می شود. این دستگاه ها می توانند بیشتر از یک جارو برقی معمولی، زباله های پنهان شده در فرش را بمکند. با انجام این کار، فرش آماده بررسی و شستشو می شود.

• در مرحله بعد، رسیدگی به هرگونه لکه وجود دارد. متخصصین قالیشویی باید لکه های فرش را از نظر نوع ماده، قدمت و وسعت بررسی کنند. بیشتر لکه ها بسته به نوع فرش، نیازمند رویکردهای خاصی خواهند بود. دانش متخصصین قالیشویی از این لکه ها، یکی از بزرگترین مزایای استفاده از یک قالیشویی حرفه ای است.

• سپس تمیز کردن کامل فرش انجام می شود. این بخش بسته به لکه های شناسایی شده و ویژگی های فرش، می توانند تعداد مراحل مختلفی داشته باشد. این مراحل اغلب شامل استفاده از آب داغ در برخی موارد برای شستن تمام کثیفی ها و حذف آنها از فرش می شوند. بافت و قدمت فرش باید حتما مورد بررسی قرار گیرد. با توجه به این امر، ممکن است از رویکردهای مختلفی استفاده شود. کارشناس نظافت، به عنوان بخشی از فرآیند قیمت گذاری، این هزینه ها را محاسبه می کند.

پس از اتمام قالیشویی، باید بررسی کنید که همه چیز درست بوده و از خدمات راضی هستید یا خیر. شرکت های نظافتی باکیفیت تا زمانی که مشتری رسید را امضا نکند، کار را تمام شده در نظر نخواهند گرفت. به همین دلیل این فرصت را دارید که هر چیزی را بررسی کنید. اکثر شرکت های قالیشویی نوعی ضمانت برای کار انجام شده ارائه می دهند. حتما در هنگام بررسی نهایی، موارد زیر را در نظر بگیرید.

• فرش ها باید تمیز، عاری از لکه، رگه، هاله، بوی حلال ها و لکه برها، الیاف خارجی، کرک، گرد و غبار تحویل گردند.
• محصولات باید شکل، یکپارچگی، رنگ، طرح و برجستگی اصلی خود را حفظ کنند.
• فرش ها باید خشک، بدون انحراف درز و نقض طرح دوخت باشند.
• محصولاتی که تحت تمیز کردن خشک قرار گرفته اند، نباید دارای رسوبات خاکستری باشند.

 

ویژگی قالیشویی - طره

یک قالیشویی حرفه ای شامل چه ویژگی هایی است؟

• کیفیت بالا و تخصص، کلید کار قالیشویی ها:

فقط متخصصان قادرند روش صحیح تمیز کردن فرش، مواد شیمیایی لازم برای از بین بردن انواع لکه ها و فرآیند تمیز کردن را انتخاب کنند. همچنین برخی از انواع لکه ها و کثیفی های فرش و موکت را فقط در قالیشویی ها می توان از بین برد.

• فرش شما همانند روز اول خواهد شد:

صاحبان فرش های دستباف گران قیمت یا ساخته شده از مواد طبیعی که نیاز به مراقبت دقیق دارند، باید از خدمات قالیشویی استفاده کنند. همه نمی دانند که بسته به ترکیب فرش، نوع رنگ های به کار رفته در آن و روش تولید، چه رویکردی برای نظافت لازم است. (مثلا نظافت و شستشوی مرطوب ممنوع می باشد، نمی توان از جارو برقی های قوی استفاده کرد و ….).

• آنها سلامتی شما و خانواده تان را تضمین می کنند:

بسیاری از قالیشویی های مدرن فقط از مواد شیمیایی مخصوص شستشوی حرفه ای فرش ها استفاده می کنند. این مواد نه تنها با آلاینده های مختلف به خوبی مقابله می کنند، بلکه هنگام استفاده از فرش، آسیبی به صاحبان آن نمی رسانند.

چه مواقعی لازم است که فرش خود را به قالیشویی بدهیم؟

این تصور غلط وجود دارد که فرش ها را فقط زمانی باید به قالیشویی داد که کثیفی در آنها نمایان شده باشد. با این تصور، در یکی دو فصل فرش ها کثیف نمی شوند. در نتیجه افراد پس از مدت های طولانی فرش های خود را به قالیشویی می دهند. در این مدت تجمع آلاینده هایی مانند گرد و غبار، لایه لایه شدن چربی، لکه های کثیفی و غیره، بسیار زیاد می شود.

در نتیجه این امر، حین قالیشویی، متخصصین مقدار زیادی مواد شیمیایی را روی فرش به کار می برند. این مسئله می تواند به فرش و سلامت شما آسیب بزند. به همین دلیل لازم است تا به موقع فرش ها را به قالیشویی بدهید. از طرفی شستشوی فرش در خانه فقط نتایج سطحی به دنبال دارد. برای از بین بردن تمام آلودگی ها، باید عمیق ترین لایه های فرش را پردازش کرد.

برای این کار فقط باید از تجهیزات، رویکردها و مواد شوینده حرفه ای استفاده شود. تمیز کردن فرش با کیفیت بالا، از بین بردن بوی نامطبوع آن را تضمین می کند. در صورتی که رنگ های روی سطح محو شده و توده های آلودگی فشرده تر شوند، این امر پیچیده تر خواهد شد.

کارشناسان توصیه می کنند که حداقل هر سه الی شش ماه یک بار در سال، فرش های خود را به قالیشویی بدهید. این امر خصوصا برای فرش های اتاق کودکان بسیار لازم است. آنها نباید گرد و غبار انباشته شده در فرش ها را استشمام کنند. برای اینکه بیشتر به اهمیت زمان بندی مراجعه به قالیشویی ها پی ببرید، موارد زیر را مطالعه کنید.

 

ویژگی قالیشویی - طره

 

• هر روز گرد و غبار، ذرات پوست و موی انسان و میکروارگانیسم ها در لای فرش جمع می شوند. اینها یک محیط عالی برای زندگی و تولید مثل باکتری ها، کنه های گرد و غبار، لارو سوسک و غیره را مهیا می کنند. این موارد باعث واکنش های آلرژیک در انسان خواهند شد. برخی از این واکنش ها عبارتند از: بثورات پوستی، رینیت، ورم ملتحمه، فرآیندهای التهابی. علاوه بر این، برخی از آنها تا حد زیادی فرش را خراب کرده و باعث ظهور لکه های طاس روی آن می شوند.

• زیبایی شناسی ظاهری فرش کثیف و لکه دار، با توده های مچاله شده کثیفی، افسرده کننده به نظر می رسد. این امر فضای داخلی را بدتر جلوه می دهد. یک پوشش شسته و تمیز، ظاهر کلی منزل شما را دلپذیرتر خواهد کرد.

• یک فرش کثیف، می تواند باعث جلوگیری از ایجاد طراوت و تهویه مناسب در اتاق شود. برای تمیز نگه داشتن هوا، باید به طور دوره ای فرش را بشویید. به خصوص در تابستان که آلودگی میکروسکوپی زیادی از پنجره های باز از خیابان وارد می شود.

نتیجه گیری

فرش ها و موکت ها هر چند که در زندگی روزمره به چشم نمی آیند، اما تاثیر مهمی در ظاهر خانه و سلامتی ساکنین دارند. به همین دلیل شستشوی آنها در قالیشویی ها کاملا الزامی است. البته مراجعه به هر قالیشویی هم مناسب نمی باشد. از این رو باید ویژگی های قالیشویی حرفه ای را بدانید. در عناوین پیش به طور کامل به وظایف و ویژگی های یک قالیشویی حرفه ای پرداختیم. در نهایت، حتما با بررسی سابقه شرکت مورد نظر، از اعتبار آنها مطمئن شوید.

قالیشویی طره
قالیشویی طره

قالیشویی طره با پشتوانه سه نسل تجربه ،انواع خدمات قالیشویی ، مرمت فرش دستباف ،دارکشی ، لکه بـرداری و ارائه می نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *